Narystės:

 
 

 

 

 
   

   
2017-03-13

INTERAKTYVI DIENA SU LIETUVIŲ KALBA?

 

Lietuvių kalbos dienų proga aktyviausiai kalba besidomintiems 1–4 gimnazinių klasių moksleiviams iš Marijampolės bei jų mokytojams Marijampolės savivaldybė ir Marijampolės kolegija dovanojo kelionę į Lietuvių kalbos institutą, kur juos pasitiko renginys „Interaktyvi diena su lietuvių kalba“.

Atvykusius gimnazistus sveikino ir dienos programą pradėjo LKI direktorė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė, skaitydama paskaitą apie naują požiūrį į lietuvių kalbą. Diskutuodama su svečiais apie kalbos daugiasluoksniškumą ir praktines jos galimybes įvairiose srityse ir profesijose, kas buvo itin aktualu vyresniųjų klasių gimnazistams, besirenkantiems savo ateities kelią, direktorė taip pat pristatė naują Lingvistikos (ekonominės lingvistikos) studijų programą, parengtą kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu ir startuosiančią šiame universitete jau šiais metais.

 

 

Vėliau mokiniai dalyvavo ekskursijoje po kalbos muziejų „Lituanistikos židinys“, kur jų laukė interaktyvūs eksponatai, žinios apie lietuvių kalbą, jos vietą pasaulyje, istoriją, tarmes.

 

 

Dienos pabaigoje mokiniai dalyvavo protų mūšyje „Lietuvių kalbos iššūkis“, kuriame reikėjo žinių ir iš lietuvių kalbos pamokų, ir interaktyvioje ekskursijoje įgytų žinių, ir individualių pamąstymų. Smagu, kad puikų pavyzdį parodė ir protų mūšyje nugalėjo jauniausios dalyvės – 1 klasės gimnazistės – Raminta Kasperavičiūtė ir Aistė Biskytė iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos ir Darija Dubinskaitė iš Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos.

 

 

Iš viso Lietuvių kalbos institute 2017 m. kovo 2 d. apsilankė 1–4 kl. klasių gimnazistai iš Marijampolės Marijonų gimnazijos, Marijampolės Sūduvos gimnazijos, Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, 4 lietuvių kalbos mokytojos: Ina Subačienė (Marijampolės Marijonų gimnazija), Reda Benevičienė (Marijampolės Sūduvos gimnazija), Zita Krukonienė (Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija), Kristina Jasinskienė (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija), ir Marijampolės kolegijos dėstytoja Vida Balickienė. Džiaugiamės sulaukę būrio motyvuotų, kalba besidominčių ir jos reikšmę suvokiančių mokinių, linkime jiems sėkmės ir mielai laukiame visų taip pat norinčių užsukti.

Daugiau nuotraukų.