Narystės:

 
 

 

 

 
   

   
2017-06-09

 

„KULTŪROS NAKTIS“ LIETUVIŲ KALBOS INSTITUTE: BIJAI SLEMO – NEIK Į MIESTĄ

 

 

 

 

Š. m. birželio 16-osios vakarą, kai Lietuvos sostinėje prasidės jau tradiciniu tapęs vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“, nušviesiantis visą miestą, Lietuvių kalbos institutas visus, nebijančius naktinėti ir neabejingus kultūrai, pakvies į vieną iš nakties žiburių – gyvą, interaktyvų slemo vakarą „Bijai slemo – neik į miestą“.

Slemas šiandien yra vienas iš įdomiausių, naujausių ir gyvybingiausių šiuolaikinių literatūrinių reiškinių Lietuvoje, tai tarsi šiuolaikinis literatūrinis avangardas. Tai interaktyvi sakytinė poezija, atliekama (skaitoma) gyvai ir jungianti į vieną garsą, vaizdą, tekstą ir kalbos žaismą. 

Vakaro tikslas – sutelkti kalbą ir žodžius puikiai valdančius entuziastus, žiūrovams pademonstruoti kalbos gyvumą, beribiškumą, modalumą. Renginys skirtas įgyvendinti vieną iš „Lietuvių kalbos gyvybės festivalio“ ciklo renginių ir paminėti Lietuvių kalbos kultūros metus. 

Slemo vakaras atviras kiekvienai improvizacijai. Visi, norintys pasidalinti savo atradimais, kviečiami registruotis iš anksto el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  arba privačia žinute Lituanistikos židinio feisbuke. Žiūrovams registruotis nebūtina.

Renginys vyks 20:30–22:30 val. kalbos muziejuje „Lituanistikos židinys“ (P. Vileišio g. 5, Vilnius).

Plačiau apie renginį.