Narystės:

 
 

 

 

 
   

   
Lituanistikos židinys

 

  P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius,

Kreiptis į Akvilę Jovaišienę, tel. (8 5) 263 81 12,

faks. (8 5) 234 72 00, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 

Anketa

 

Lituanistikos židinys įkurtas 2006 metais. Tai vienintelis tokio pobūdžio centras Lietuvoje.

Lituanistikos židinys – tai Lietuvių kalbos instituto padalinys, kurio uždavinys yra patrauklia ir šiuolaikiška forma perteikti visuomenei naujausias kalbotyros žinias, šviesti visuomenę aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, motyvuoti moksleivius kaip būsimuosius kalbos tyrėjus ir puoselėtojus, propaguoti lietuvių kalbą kaip Europos daugiakalbystės bei kultūrų dialogo partnerę.

 

Tikslai:

  • populiarinti naujausias kalbotyros mokslo žinias;
  • ugdyti domėjimąsi lietuvių kalba, kaip viena svarbiausių nacionalinės tapatybės ir pilietiškumo sąlygų;
  • propaguoti Europos daugiakalbystės ir kultūrų dialogo idėjas.

 

Lietuvių kalbos židinyje organizuojami nacionaliai konkursai. Nuo 2011 metų organizuojamas dailyraščio konkursas, sulaukęs didelio susidomėjimo Lietuvoje ir už jos ribų. 2012 metais pirmą kartą organizuotas nacionalinis žodyno rašymo konkursas „Mano žodynas“.

 

Veikia specialistų edukacijos sistema. Rengiami aktualiais terminologijos, kalbos vartojimo klausimais seminarų ciklai lituanistams bei kitų sričių specialistams.

Pranešame, kad atnaujinama Lituanistikos židinio Knygių klubo veikla. Knygių klubo nariai elektroniniu paštu gauna žinutes apie naujausius Lietuvių kalbos instituto leidinius, organizuojamos įvairios parodos, kalbininkų jubiliejai, kitos šventės. Knygių klubo nariai gali įsigyti Lietuvių kalbos instituto leidinių su nuolaida. 

Kaip tapti Knygių klubo nariu? Kviečiame visus norinčiuosius prisijungti. Registruokitės el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai   arba kreipkitės į Lituanistikos židinio vadovę Akvilę Jovaišienę tel. (8 5 ) 263 81 12.     Anketa

 

Išskirtinė Lituanistikos židinio sritis yra unikalus Kalbos muziejus!

 

Jame eksponuojami:

 

  • archyviniai dokumentai, kalbininkų asmeniniai daiktai, kita autentiška intriguojanti medžiaga;
  • elektroninės vartyklės su išsamia informacija apie įvairias kalbotyros sritis: kalbos istoriją, dialektologiją, leksikografiją, kalbų kontaktų tyrimus, raštijos istoriją, terminologiją, dabartinę vartoseną, kalbotyros istoriją, lietuvių gestų kalbą ir kt.;
  • kompiuteriniai kalbos žaidimai, tarmių karaokė, patrauklios kompiuterinės knygos;
  • kalbos žaislai – unikalūs eksponatai, kurie leidžia kalbą liesti rankomis.

 

Informacija lankytojams

 

Muziejų galima aplankyti kiekvieną darbo dieną, bet iš anksto susitarus telefonu arba elektroniniu paštu. Įėjimas nemokamas.

 

 Nuo šiol „Lituanistikos židinio“ ieškokite ir socialiniame tinkle internete – Facebook. Kviečiame prisijungti prie mūsų!