Narystės:

 
 

 

 

 
   

   
Biblioteka

P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius, tel. (8 5) 263 75 77

 

Lietuvių kalbos instituto biblioteka yra Lituanistikos židinio padalinys. Biblioteka veikia nuo 2006 metų. Joje kaupiama lingvistinė literatūra lietuvių, lenkų, rusų, anglų, vokiečių ir kt. kalbomis.

 

Nuo kitų humanitarinių Lietuvos bibliotekų ji skiriasi tuo, kad joje nuosekliai komplektuojama naujausia pasaulio lingvistinė literatūra (anglų ir kt. kalbomis).

 

Bibliotekoje saugomos žymių Lietuvos kalbininkų asmeninių bibliotekų knygų kolekcijos (prof. Valerijaus Čekmono, dr. Kazimiero Eigmino, prof. Kazimiero Kuzavinio, dr. Jono Paulausko ir kitų).

 

Nuo 2007 metų pradėjo veikti Kalbininkų archyvas, kuriame kaupiama žymiausių Lietuvos ir užsienio kalbininkų archyvinė medžiaga: rankraščiai, kartotekos, laiškai, dokumentai, apdovanojimai ir kt. Iki tol kalbininkų archyvai Lietuvoje nebuvo nuosekliai kaupiami, tvarkomi ir saugomi. Moderniose bibliotekos saugyklose saugomi vieno žymiausių Lietuvos leksikografų Jono Paulausko (1923–2003), žymios dialektologės Elenos Grinaveckienės (1928–1999), vieno akademinės Lietuvių kalbos gramatikos autorių, Lietuvių kalbos žodyno redaktoriaus Kazio Ulvydo (1910–1996), garsaus terminologo ir leksikografo, Lietuvių kalbos žodyno redaktoriaus Jono Kruopo (1908–1975) ir kt. moksliniai archyvai, taip pat labai vertinga vieno žymiausių pasaulio baltistų, indoeuropeistų, mitologų Vladimiro Toporovo (1928–2005) lituanistinio archyvo dalis.

 

Skaitykla kviečia mokslininkus, doktorantus, studentus skaityti naujausią mokslinę kalbinę literatūrą. Kai kurią naujausią kalbinę literatūrą Lietuvoje gauna tik mūsų biblioteka.

 

 

Bibliotekos katalogas

http://aleph.library.lt/F/?func=find-b-0&local_base=LKI

 

Rankraščių katalogas

rankraščių katalogas čia  

 

 

 

Lietuvių kalbos instituto mokslininkų publikacijos

 

http://aleph.library.lt/F/?func=find-b-0&local_base=LBT02lki

 

 

DARBUOTOJAI

 

Vilija Margarita Lukševičienė. Vedėja. El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Ona Garbėnienė. Bibliotekininkė archyvarė. El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai